Slideshow shadow
Turniej Boccia „Kołłątajek”

Turniej Boccia „Kołłątajek”

Mieszkanki po raz trzeci wzięły udział w corocznym turnieju Boccia organizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Kołłątaja konkurując z mieszkańcami DPS im. Florentyny Malskiej i uczestnikami ŚDS-ów. Tegoroczną edycję zwyciężyli reprezentanci Środowiskowego Domu z Brudzowa – serdecznie gratulujemy!

Konkurs plastyczny „Rodzina wiosną” w DPS im. Jana Pawła II

Konkurs plastyczny „Rodzina wiosną” w DPS im. Jana Pawła II

Odebraliśmy nagrody za udział w konkursie plastycznym pn. „Rodzina wiosną” zorganizowanym w DPS im. Jana Pawła II. Mieszkanka naszego Domu zajęła I miejsce w kategorii collage, druga z pań otrzymała wyróżnienie w tej samej kategorii. Prace na konkurs nadsyłają mieszkańcy DPS-ów z całego województwa, w tym roku jury przyznawało nagrody w dziedzinach: malarstwo, tkanina, collage
...read more

Wycieczka do Tokarni i Chęcin

Wycieczka do Tokarni i Chęcin

W dn. 22.05.2018 mieszkanki wybrały się na wycieczkę zorganizowaną przez Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji START. Grupa wspólnie z przewodnikiem zwiedziła m.in. Muzeum Wsi Kieleckiej/Skansen w Tokarni i Chęciny; humory i pogoda dopisały, kolejne wycieczki już w czerwcu.

Zajęcia na tarasie

Zajęcia na tarasie

Ciepłe majowe przedpołudnia spędzamy na tarasie przy sali terapii zajęciowej, mieszkanki biorą udział w różnych zajęciach, m.in. sadzą i pielęgnują rośliny.

Konkurs wiedzy o Ojcu Św. Janie Pawle II

Konkurs wiedzy o Ojcu Św. Janie Pawle II

W dn. 17.05.2018 gościliśmy w naszym Domu mieszkańców czterech kieleckich DPS-ów: im. prof. A. Kępińskiego, im. Jana Pawła II, im. Florentyny Malskiej oraz im. Jana i Marysieńki Sobieskich. Zaprosiliśmy zaprzyjaźnione Domy na konkurs wiedzy o Ojcu Św. Janie Pawle II, zorganizowany przez naszą mieszkankę, która przygotowała i opracowała pytania zadawane uczestnikom.  Dziękujemy za zainteresowanie inicjatywą
...read more

Grill w Orzechówce

Grill w Orzechówce

12.05.2018 – Grupa mieszkanek skorzystała z zaproszenia Stowarzyszenia „Z nami raźniej” i wybrała się na pierwsze dla nas w tym roku grillowanie. Ale nie tylko! W plenerze odbyła się również msza polowa, spacer po okolicy, tańce – to było bardzo aktywne popołudnie! Dziękujemy członkom Stowarzyszenia za pamięć o naszym Domu i działania integrujące osoby niepełnosprawne
...read more

Wizyta w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

Wizyta w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

To kolejne dla naszych mieszkanek odwiedziny w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Wspólnie z nami Ośrodek zwiedzali mieszkańcy DPS im. Jana Pawła II, wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych pn. „Moja mała ojczyzna”, połączonych z warsztatami plastycznymi.

Wiosenne spacery

Wiosenne spacery

W kwietniu zaczynamy spacerować, na razie w pobliże naszego Domu, ale wraz z coraz lepszą pogodą dystans będzie się wydłużać!

Zajęcia krawieckie

Zajęcia krawieckie

Na zajęciach krawieckich mieszkanki szyją m.in. wiosenne zajączki i kurki. Zdarzają się też większe prace – jedna z mieszkanek uszyła kapę!

Terapia przed świętami

Terapia przed świętami

Mieszkanki pod kierunkiem terapeutek przygotowują kartki świąteczne – wszystkie techniki plastyczne są mile widziane! Efekt naszych prac wraz z życzeniami roześlemy do Domów Pomocy w całym województwie.